Paslanmaz Ferrule Set ve Kullanım Alanları

paslanmazferrulersetnedir

Paslanmaz çelik malzemeden imal edilen ürünler, kullanım alanlarında sağladığı faydalardan dolayı her geçen gün daha yaygın hale gelmektedir. Paslanmaz çelikten imal edilen ürünler arasında ferrule setler de önemli bir yere sahiptir. Dövme çelikten yapılan, eşit ölçüde iki yaka, kelepçe ve contadan oluşan bu setler, sızdırmazlık düzeyi yüksek bağlantı elemanlarındandır. Genellikle 304 paslanmaz çelik malzeme kullanılarak imal edilen paslanmaz ferrule setler, kaynak yapmak için elverişli bir bağlantı elemanıdır. İşlevsel bir bağlantı elemanı olması nedeniyle günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Paslanmaz Ferrule Set Kullanım Alanları

Paslanmaz ferrule setlere hem gündelik hayatta hem de iş alanlarında rastlamak mümkündür. Bu ürünlerin en sık tercih edildiği alan, gıda sektörüdür. Sıvı gıdaların taşınması amacıyla kullanılan boru hatlarının birbirine eklenmesini ve yaşanabilecek sızmaların engellenmesini sağlaması nedeni ile paslanmaz ferrule ürünlerinden yararlanılmaktadır. Gıda ile temas etmesinde herhangi bir sakınca bulunmayan malzemeden imal edilmiş olması da paslanmaz çelik ferrule setlerin gıda alanındaki varlığını güçlendirmektedir. Bununla birlikte, otomotiv sektöründe de paslanmaz ferrule setlerinden kullanımına rastlamak mümkündür. Özellikle kaput altında yer alan sistemlerde su ve yakıt taşınmasını sağlayan boruların arasında paslanmaz ferrule setlerden yararlanılmaktadır. Buna ek olarak paslanmaz ferrule setler, bahçe ya da sera sulama sistemlerinde de tercih edilen ürünlerdendir. Suyun uzun mesafeye taşınması gereken durumlarda hortumların birbirleri ile bağlantısı bu malzeme ile sağlanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Paslanmaz Hijyen Filtre Nedir ? Kullanım Alanları

paslanmazferrulesetkullanımalanları

Sağladığı Faydalar

Paslanmaz ferrule setlerin yaygınlaşmasını sağlayan temel etken, hiç şüphesiz bu setlerin sağlamış olduğu yararlardır. Bu yararlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Kolay Monte ve Değişim: Paslanmaz ferrule setler, bağlanması gereken boru ya da hortumlara çok kısa sürede monte edilebilmektedir. Bununla birlikte tesisatın bakım ya da değişim gerektirdiği durumlarda, yalnızca ilgili kısmın sökülebilmesi gibi bir kolaylık da sağlamaktadır.
  • Hijyenik ve Gıda ile Uyumlu: 304 paslanmaz çelik malzemeden imal edilen paslanmaz ferrule setler, üzerlerinde mikrop ve bakteri oluşumuna izin vermemesi ve hijyenik olması yönüyle de faydalıdır. Bu sayede başta gıda olmak üzere, hijyen gerektiren alanlar için uygundur.
  • Yüksek Sızdırmazlık: Paslanmaz çeliğin dövülmesi ile elde edilen ferrule setler, yüksek basınç dereceleri altında bile üstün sızdırmazlık değerine sahiptir.
  • Düşük Maliyetlidir: Paslanmaz ferrule setler diğer paslanmaz bağlantı elemanları ile kıyaslandığı zaman daha düşük maliyete sahiptir.

İlginizi Çekebilir: Paslanmaz Çelik Rekor Nedir ?

paslanmazferrulesetsağladığıfaydalar

Korozyon Direnci ile Sağladığı Avantajlar

Paslanmaz ferrule setin en büyük avantajı ise korozyona karşı dirençli olmasıdır. Bu durum, yüksek aşındırıcı ortamlarda bile ferrule setlerin kolaylıkla kullanılabilmesini sağlamaktadır. Paslanmaz ferrule setlerin korozyona karşı sahip olduğu direnç, uzun yıllar boyunca kullanılabilme olanağı sunmaktadır. Korozyon direncinin yüksek olması, aynı zamanda bu bağlantı elemanının hijyenik yapısını da koruması anlamına gelmektedir.

paslanmazferrulesetkorozyondirenci

Paslanmaz Ferrule Set Fiyatları

Paslanmaz ferrule set fiyatları konusunda net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Zira bu ürünlerin üretimini ve satışını yapan firmaların sayısı oldukça fazladır. Bu firmaların her birinin kendilerine ait fiyat politikalarına sahip olmaları, paslanmaz ferrule setlerin fiyatlarında da çeşitlilik yaşanmasına neden olmaktadır. Ancak paslanmaz ferrule set alırken, fiyattan daha çok kaliteye odaklanmak gereklidir. Her ne kadar bu ürünler paslanmaz çelik malzemeden imal edilse de firmadan firmaya değişen kalite standartları bulunmaktadır. Kalite standardı düşük ürünlerin kullanımı, ferrule setin kısa sürede özelliğini yitirmesine ve uzun vadede daha masraflı bir hal almasına neden olabilmektedir. Paslanmaz ferrule set fiyatları ile ilgili bizimle iletişime geçebilir, firmamızdan en kaliteli ferrule setleri en uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın